Previous Next

     С вълнение и усмивки малките първокласници от 1.а клас отпразнуваха един от най-важните моменти в своето обучение – празника “Всички букви зная, мога да пиша и чета!“. Това тържество, посветено на успешното приключване на изучаването на българската азбука, се проведе в уютна атмосфера на нашето училище и събра родители, учители и гости.

   Програмата започна с тържествено посрещане на учениците, които започнаха с песен, весела ръченица и продължиха със забавна драматизация за гласните и съгласните звукове и кой от тях е по-важен. И разбраха, че всъщност всички букви са от значение и не могат една без друга.

       Техните учители - кл. р-л Адриана Генова и г-жа Силвия Иванова изразиха своята гордост и благодариха на родителите за подкрепата им.

      В края на тържеството всеки ученик получи грамота, символ на успешното овладяване на четенето и писането. Радостта и гордостта в очите на децата направиха празника още по-вълнуващ и незабравим.

      Това специално събитие показа, че с труд, търпение и желание всяко дете може да постигне успехи. А сега, след като знаят всички букви, пред първокласниците се разкрива цял един нов свят – светът на книгите и знанието.

     За поредна година учениците от ОУ „Валери Петров“ отбелязаха Световния ден на водата. В събитието взеха участие ученици от VIIА,В,Г и IIА клас.

      Празничният открит урок бе проведен от г-жа Стела Кузманова и г-жа Ани Огнянова. 

    По време на урока седмокласниците показаха своите знания за кръговрата на водата и начините за нейното пречистване. Сред малките ученици големи емоции предизвика „Лабораторията на Всезнайковците“. В нея лаборантите Лора Николова, Станислава Спасова, Теодор Димитров и Калоян Иванов, демонстрираха интересни опити, свързани с характерните свойства на водата.

     Второкласниците бяха подготвили разнообразна програма, показваща не само знанията им за водата, но и таланта им на певци, рецитатори и танцьори. Учениците стигнаха  до важни изводи, отнасящи се до свойствата на водата и успешно се справиха с игрословицата, свързана с темата.

     Празникът завърши с танц на водните капки на децата от IIА клас с ръководител Ани Огнянова.

     С всички свои изяви в Световния ден на водата учениците от ОУ „Валери Петров“ напомниха, че основната цел на този ден е да се подобри качеството на водата чрез намаляване на нейното замърсяване.

Бинарен урок по музика и английски език на тема “Гласът на музикалните инструменти“

На 13 март с учениците от 5.б клас се проведе бинарен урок по музика и английски език на тема “Гласът на музикалните инструменти“. Ръководители бяха старши учител по музика Ивона Ангелова и старши учител по английски език Надежда Тинкова.

Учениците преговориха знанията си за музикалните инструменти и групите инструменти. Научиха съответните наименования на английски език, след като изгледаха видеоклип, който ги запозна с тях. Последваха упражнения на мултимедийния екран, в които петокласниците затвърдиха новите знания. Учениците с ентусиазъм и огромно желание се включиха в задачите.

В края на часа всички заедно изпяха английската песен „I like the flowers” като канон. Това е техника в която гласовете пеят една и съща мелодия, но всяка група започва на равни интервали по различно време. Учениците се справиха и с това предизвикателство с голямо усърдие и емоция.

https://youtu.be/04Up7QE3za8?si=t-RZf0CS-3cl6tZo

От 10.03 до 14.03 в 1 „б“ клас при ОУ „Валери Петров“ се проведе "Седмица на професиите". Родителите на учениците представиха своите интересни и разнообразни професии. Децата с интерес и много вълнение се запознаваха със спецификата на техния труд. Обогатиха се представите им за света на съвременните професии. Всеки един от часовете беше изпълнен с различни игри, песни, гатанки и забавления, с които децата показаха своите знания и умения. Гостите ги запознаха с основните си дейности и задължения свързани с тяхната професия.

През цялата седмица пред учениците се представяха родители с различни професии. В инициативата взеха участие следните представители:

Професия „Земеделски производител“ представиха Димитър Габровски и Петър Георгиев. Те разказаха на първокласниците за своя работен ден, различните дейности през съответните сезони и показаха колко са важни знанията от училище за всяка една професия в бъдеще. Господин Габровски и господин Георгиев помогнаха на учениците да засадят семена грах, пшеница и царевица от тяхната реколта в саксия. През пролетта всички ученици ще положат грижи за растенията си и ще могат да наблюдават растежа и развитието им. Тези дейности спомагат за развиване на екологичното възпитание у учениците.

Професия „Акушерка“ представи Теодора Михайлова. Тя представи предимствата и предизвикателствата в медицината и вдъхнови децата да бъдат всеотдайни и грижовни към околните. Тази беседа възпита у децата нуждата да се грижат за своето здраве и здравословен начин на живот. Госпожа Михайлова подари на всички деца рекламна тениска на медицинския център, в който работи за спомен.

Професия „Ръководител екологични системи“ презентира Росен Прашанов. Той показа на учениците как могат да превърнат слънчевата енергия в електричество. Учениците научиха колко е важно да опазваме околната среда и да се грижим за природата. Господин Прашанов изненада приятно всички деца с подарък – зарядно устройство със слънчева батерия, за да приложат същата технология вкъщи.

Учениците останаха много впечатлени, доволни и щастливи!

Благодарим на всички гости, които приеха с удоволствие поканата от първокласниците от ОУ „Валери Петров“!

Search