
В навечерието на един от най-светлите и очаквани празници – Коледа, в ДГ „Ралица“, група „Калинки“, се случи едно вълшебно преживяване, изпълнено с усмивки и детска радост.
Петокласници от ОУ „Валери Петров“ гостуваха на малките си приятели, като донесоха със себе си празнично настроение. Срещата между децата беше вдъхновяваща – доказателство, че добротата и вниманието нямат възраст.
Големите ученици прочетоха приказката „Джуджетата обущари“ – история за трудолюбието, помощта и чудесата, които се случват, когато сърцата са отворени. Малките „Калинки“ слушаха със затаен дъх, а в очите им блестеше любопитство. След края на приказката петокласниците зададоха въпроси на своите малки приятели.
В края на срещата всички деца получиха подаръци, но най-ценни бяха усмивките и доброто настроение. Тази коледна среща ни напомни, че истинският дух на празниците се крие в споделените мигове. Един малък жест, едно прочетено приказно изречение и много обич превърнаха обикновения ден в истински празник.


